Toprak Türleri

Toprağın izinde…

Değerli İş Ortağımız,

50’nci yaşımızı doldurduğumuz 2021 bizim için çok özel ve başarılı bir yıl oldu. Her ne kadar tüm dünyada pandeminin etkileri hissedilmeye devam etse de ülkemizin ve sektörümüzün dinamizmiyle hızlı bir toparlanma sürecine tanıklık ettik. Şirket olarak biz de bu süreçte yatırımlarımızı kesintisiz sürdürdük, gurur duyduğumuz büyüme rakamlarına imza attık. 1.000’e yakın çalışanımızla yaptığımız gönül birliğiyle sektördeki konumumuzu daha da güçlendirmek için çalıştık.

50 yılı geride bırakıp 100 yıllık şirket olmaya doğru yol alırken hayallerimizi de büyüttük. İkinci 50 yıla adım atacağımız 2022 bu noktada bizler için çok önemli bir yıl olacak. Yine hep birlikte önemli yatırımları ve birçok ilki hayata geçireceğiz. Türkiye’deki gübre üretimin yaklaşık yüzde 20 ’ini tek başına gerçekleştiren, yılda 2 milyon tonu aşan satışı 800’ü aşkın bayisiyle ülkenin tarım yapılan her köşesindeki binlerce çiftçiye ulaştıran bir şirket olarak amacımız, her noktada daha da güçlenmek, yenilikçilikte, üretimde, yatırımda daha hızlı yol alıp, çiftçilerimizin dolayısıyla ülkemizin rekabet gücünü artırmak.

Ürettiğimiz ürünlerle Türk tarımına ve sanayisine, oluşturduğumuz istihdamla Türk ekonomisine daha çok değer yaratmak istiyoruz. Gelecek 50 yıla dair en önemli vizyonumuz ülkemizin yerli üretimine katkıda bulunmak olacak.

Bugün Türkiye’nin tek üre, Pril Poröz Amonyum Nitrat (PPAN) ve potasyum nitrat üreticisi olmanın gururunu yaşarken bazı ürünlerde net ithalatçı olan ülkemizin yerli üretimine ve cari açıkla mücadelesine destek olmayı kendimize görev biliyoruz.

Geride bıraktığımız 50 yılda olduğu gibi gelecek 50 yılda da toprağın izindeki yürüyüşümüze devam edeceğiz. Tüm yatırımlarımızı ülkemizin yerli üretiminde daha büyük değer yaratmak için hayata geçireceğiz.

u yolculukta her zamankinden daha heyecanlıyız. Bu heyecanı sizlerle paylaşırken, bu hedefe birlikte yürüyeceğimiz için mutluyuz.

İGSAŞ’ın Türkiye’de üretilmeyen ürünleri üreterek sektörün dışa bağımlılığını azaltmak, istihdamı ve nitelikli iş gücünü artırmak, AR-GE ve dijital tarım uygulamalarına odaklanarak tarım ve sanayinin gelişimine fayda sağlama yolculuğunda bizlerle olduğunuz için teşekkür eder, yeni yılın sizlere ve tüm sevdiklerinize başta sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ederiz.