BİZDEN HABERLERİLK SİZ BİLİN...
İGSAŞ Tarım Fuarına Katılacak
03.08.2017 Kocaeli Gazetesi

İGSAŞ Tarım Fuarına Katılacak

23-26 Ağustos tarihleri arasında Tekirdağ'da düzenlenecek olan Tarım ve Teknoloji Günleri Fuarı'na Yıldızlar Holding bünyesindeki İGSAŞ da en inovatif ürünleriyle katılacak.

Marmara Bölgesi'nin en büyük uygulamalı açık alan fuan olan DLG-ÖÇP Tanm ve Teknoloji Günleri Fuarı için geri sayım başladı. Her yıl iki çiftçi örgütün işbirliği ile düzenlenen fuar, bu yıl 23-26 Ağustos tarihleri arasında sektörün önde gelen şirketlerini ağırlayacak. Tohum, gübre, ilaç, fidan, sulama firmalarının ekim yaparak ürünlerini sergiledikleri fuara, Türkiye'deki tek üre üreticisi konumundaki ve amonyak, üre, kompoze gübre üretiminin liderlerinden biri olan İGSAŞ en yeni ürünleriyle katılmaya hazırlanryor.

TEKNİK BİLGİLER VERDİ

İGSAŞ'ın tarım sektörüne yönelik değerlendirmelerde bulunana İGSAŞ Pazarlama ve Satış Direktörü Ercan Karasu, “Günümüzde birim alandan fazla verim almak adına; bilinçsiz gübre ve ilaç uygulamaları toprağın fiziksel yapısının bozulmasının yanında, toprağın canlılığını yitirmesi, besin dengesinin bozulması, tuzlulaşması çoraklaşması gibi birçok sonucunda beraberinde getirmektedir. Dünya üzerinde bitkisel üretimi artırmak için 100 milyon ton azot, fosfor ve potasyum kullanılıyor. Bunun yanında ülkemizde klasik tarımda herbisit/pestisit gibi birçok tarımsal ilaç kullanımında oldukça yaygındır" dedi.

YENİ GÜBREYI ANLATTI

Karasu açıklamasında şu sözlere yer verdi: "İGSAŞ olarak yeni nesil gübrelerimizin içeriğinde azot-fosfor-potasyum gibi bitki besin elementleri yanında bu bakterileri de kullandık. Bu deneme alanında bölge için en önemli tarımsal üretim kalemi olan ayçiçeği bitkisinin ekinini yaptık. Bilindiği üzere Türkiye'de yağlık ayçiçeği tarımının yaklaşık yüzde 50'si bu bölgede yapılıyor. 150 metrekarelik deneme alanımızda, bölgede daha geniş alanlarda yapılan gerçek ayçiçeği tarımının adeta bir demosunu hazırladık.

"PAZARDAN PAY ALMAK İSTİYORUZ"

"Fuarda ziyaretimize gelen çiftçilerimize öncelikle toprak analizinin önemini anlatmak istiyoruz. Daha az girdi maliyeti ile nasıl daha fazla verim alabileceğini göstereceğiz. Antalya’daki fabrikamızda üretimine başladığımız yeri nesil gübrelerimizi çiftçilerimize tanıtmayı planlıyoruz. Sektör giderek büyüyor. İGSAŞ olarak bizlerde hem çiftçilerimizi bilinçli tarıma yönlendirerek maliyetlerini düşürüp, verimlerini artırmayı, hem de bu büyüyen pazardan pay almayı hedefliyoruz.”