BİZDEN HABERLERİLK SİZ BİLİN...
Sürdürülebilir Tarımın Yıldızı İGSAŞ, en inovatif ürünleriyle Konya Tarım Fuarı’nda!
27.12.2017

Sürdürülebilir Tarımın Yıldızı İGSAŞ, en inovatif ürünleriyle Konya Tarım Fuarı’nda!

Tarım sektörünün en büyük fuarları arasında gösterilen Konya Tarım Fuarı için geri sayım başladı. TÜYAP Konya Fuarcılık tarafından 07-10 Eylül tarihlerinde TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenen fuara, bu yıl da sektörün önde gelen şirketleri katılım gösterecek. Türkiye’nin tek üre üreticisi konumunda olan ve Amonyak, üre, kompoze gübre üretiminin liderlerinden İGSAŞ, Bu yıl başında Antalya da kurduğu yeni tesisinde üretimini sağladığı özel gübre ürünleriyle de katılmaya hazırlanıyor.

Yıldızlar Yatırım Holding çatısı altında faaliyetine devam eden Türkiye’nin gübre sektörünün lider ismi İGSAŞ, ulusal ve Avrupa Birliği standartlarına uygun olarak ürettiği ürünlerini Konya Tarım Fuarı’nda sergileyecek. İGSAŞ’ın tarım sektörüne sunduğu nitelikli ve katma değerli ürünlerle sektör liderliğine oynadığını anlatan İGSAŞ Satış Pazarlama Direktörü Ercan Karasu, ‘’Doğal kaynakların her geçen gün azalmasıyla birlikte günümüzde sürdürülebilir tarım büyük bir öneme sahip. Sürdürülebilir tarımın amacı çevreyi ve doğayı korumaktır. Biz de bu doğrultuda stratejilerimizi belirleyip sektörün öncüsü olma misyonumuzla çalışmalarımıza yön veriyoruz.” diyor.

Tarladan Sofraya

Hızla artan dünya nüfusuyla birlikte üretim ihtiyacının da aynı oranda arttığına dikkat çeken Ercan KARASU, “Tarımda, olumsuz çevre koşullarını azaltarak, sürdürülebilir yöntemlerin kullanılması ve kalıcı çözümlerin uygulanması ile istenilen üretim artışını gerçekleştirmek mümkün. Bu kapsamda tarım uygulamalarını doğru uygularken çiftçileri de bilinçlendirmeyi unutmamak gerekiyor. İGSAŞ olarak sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ederek köyleri gezmeye başladık. ‘Tarladan Sofraya ‘’ adını verdiğimiz projemiz ile Türkiye’de belirlediğimiz tüm köylere ve 550 sahada faaliyetini sürdüren bayilerimizi ziyaret ettik. Bu köylerde öğretim üyelerinin de desteğini alarak çiftçilerimizle ‘Kahve toplantıları’ gerçekleştirdik. Türkiye’de tarım ilkelerini belirleyen bir şirket olmak ve bu konuda doğru uygulamaları çitçilerimizle buluşturmak, bu konudaki farkındalığı artırmayı hedefliyoruz.’’ şeklinde ifade ediyor.

Karasu sözlerini şu şekilde sürdürüyor; ‘’Türk Tarım sektörünün en önemli ve en etkin buluşmasına ev sahipliği yapan Konya Tarım fuarında ise bu yıl standımızda yeni ürünlerimizle ziyaretçilerimizi karşılayacağız.’’