BİZDEN HABERLERİLK SİZ BİLİN...
Platin'in Yüz Akı
27.02.2017 Akşam Gazetesi

Platin'in Yüz Akı

Türkiye'nin uluslararası ticaretine damga vuran ilk 100 şirket, PLATİN GLOBAL 100 gecesinde ödüllerini aldı. 21 sektörün liderleri arasında Arçelik, TÜPRAŞ, THY ve Türk Telekom da yer aldı.

ULUSLARARASI TİCARETİN ÖNCÜLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

Türkiye'nin uluslararası ticaretinde başı çeken ilk 100 şirket, 'Platin Global 100 ödülleri' gecesinde ödüllendirildi. İş dünyasının önemli isimlerini buluşturan gecede, endekste yer alam ilk 3 şirket ise THY, Tüpraş ve Arçelik oldu.

Türk Telekom ana sponsorluğunda, Deik ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Yatırım Destek Ve Tanıtım Ajansı’nın katkılarıyla Four Seasons İstanbul’da gerçekleşen PLATİN Global 100 ÖDÜLLERİ gecesinde Türkiye’nin en başarılı şirketleri ödüllendirildi. Gecede Platin Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Oya Yalıman yaptığı konuşmada Platin Global 100 listesiyle amaçlarının Türkiye’nin ihracat ve yurtdışı tanıtım şampiyonlarına hak ettiği değeri vermek, örnek uygulamalarının ve üstün başarılarının Türk iş dünyasına rol model olmasını sağlamak ve farklı platformlarda markalarımızın gelişimini desteklemek olduğunu söyledi.

CESUR ŞİRKETLER MİLLİ ZENGİNLİK

Oya Yalıman, ayrıca “Dünyada faaliyet göstermeye cesaret etmiş her şirket bir ticari müessese olduğu kadar, aynı zamanda bizim için milli zenginlik ve milli bir duruştur” diyerek, Yeni Türkiye’nin ve Yeni Ekonomi’nin Ödül Töreni olarak konumlandırılan Platin Global 100 Ödülleri’nin Türkiye ekonomisinin gücünün bir göstergesi olacağının da altını çizdi. Törende, Platin Global 100 endeksindeki 21 farklı sektör şirketi liderine ayrıca ödül verilerek başarıları taçlandırıldı.

26 MİLYAR YATIRIM YAPTIK

Törenin açılış konuşmasını yapan Türk Telekom Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun ise bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün, ülkenin ekonomik kalkınma ve refah için hayati bir role sahip sektörlerden biri olduğuna vurgu yaptı. Dursun, “Türkiye’nin uluslararası arenadaki markasına değer katmak için hükümetin 2023 hedefleri doğrultusunda durmaksızın çalışıyoruz. 2005’ten beri 26 milyar TL yatırım yaparak, sektöre yapılan en yüksek yatırım miktarını gerçekleştirdik. 81 ildeki tüm müşterilerimize yüksek kalitede teknoloji deneyimi sunuyoruz” diye konuştu.

DÜNYADA 10 MARKAMIZ OLMALI

BÜYÜKEKŞİ, “Markayla ilgili uluslararası 10 markaya sahip olmamız lazım. Biz bu strateji çalışmasını yaparken, dünyada bizi temsil edebilecek markaların mağaza açmasını hedeflemiştik. 2023 yılına 20 bin mağaza hedefi koymuştu” dedi.

2017’Yİ ATILIM YILI İLAN ETTİK

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı (TİM) Mehmet Büyükekşi ise Platin Global 100 ödülleri gecesinde yaptığı konuşmada, “2023 hedeflerine yürüdüğümüz şu günlerde, sizler oldukça kritik öneme sahipsiniz. Başarılarınızı yakından takip ediyoruz” dedi. Türkiye’nin dünya dış ticaretinden aldığı payı yüzde 9’lara çıkardıklarını belirten Büyükekşi, “İhracatçılar olarak, 2017 yılını atılım yılı olarak ilan ettik” açıklamasında bulundu.