TOPRAĞA KUVVETÜRÜNE BEREKET
İgsaş HakkındaAzotlu Gübreler
Bünyesinde azot bulunduran gübrelerdir. Verilecek azotlu gübre miktarının tayininde gübrelenecek toprağın azot ve organik madde kapsamı ile yetiştirilecek bitkinin azot ihtiyacı dikkate alınır. Azotlu gübreler, kök teşekkülünü, bitkinin gelişmesini ve büyümesini sağlar. Bitkilerin olgunlaşmasını çabuklaştırır. Ürün kalitesini yükseltir. Taneleri olgunlaştırır, dökülmelerini önler ve verimi artırır.
İgsaş HakkındaFosforlu ve Potasyumlu Gübreler
İçeriğinde fosfor ve potasyum bulunan gübrelerdir. Fosforlu gübreler, kök teşekkülünü, bitkinin gelişmesini ve büyümesini sağlar. Bitkilerin olgunlaşmasını çabuklaştırır. Ürün verim ve kalitesini yükseltir. Tane dökümünü önler. Bitkilerin kuraklığa ve hastalıklara karşı dayanımını artırır. Taneler daha olgun olur. Potasyumlu gübreler, bitkinin sıcağa, soğuğa, kuraklığa karşı dayanıklılığını artırır. Ürün verimi ve kalitesini yükseltir. Azot fazlalığından ileri gelebilecek zararları önler. Bitkinin olgunlaşmasını çabuklaştırır.
İgsaş HakkındaKompoze Gübreler
Kompoze gübreler birden fazla bitki besin maddesini bir arada bulundurmaktadır. Bu gübrelerin içerisindeki bitki besin maddeleri azot, fosfor, potasyumdur. Bunlar sırasına göre yüzde olarak söylenmektedir. Örneğin 20-20-20 terkibindeki bir kompoze gübrenin 100 kilogramında 20 kilo saf azot, 20 kilo fosfor, 20 kilo da potasyum oksit var demektir. Kompoze gübrelerin çeşitli besin maddesini içerdiği için daha az emek ve zaman harcayarak çiftçiye ekonomi ve kolaylık sağlar.