BİZDEN HABERLERİLK SİZ BİLİN...
Gübre Sektörünün Öncüsü İGSAŞ 
Adana Tarım Fuarı’na Katılıyor
19.08.2017

Gübre Sektörünün Öncüsü İGSAŞ Adana Tarım Fuarı’na Katılıyor

Tarım sektörünün uluslararası buluşma noktalarından biri olan Adana Tarım Fuarı bu yıl 08-12 Kasım tarihleri arasında Tüyap Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Türkiye’nin lider gübre üreticilerinden İGSAŞ, bu yıl başında Antalya'da kurduğu yeni tesisinde üretimini sağladığı özel gübre ürünleriyle fuarda yer almaya hazırlanıyor.

Gübre sektörünün öncüsü olan İGSAŞ, kurulduğu günden bu yana Türk tarımına katma değerli hizmet sunmaya yönelik çalışmalara imzasını atıyor. Ürün gamını her geçen gün genişleten İGSAŞ, amonyak, üre ve kompoze gübre üretiminin lider üreticilerinden olmasının yanı sıra son dönemde sera, hobi bahçeciliği ve çiçek üretimine yönelik gübre ürünlerini de çeşitlendirmeye devam ediyor.

İGSAŞ’ın tarım sektörüne yönelik çalışmaları hakkında bilgiler paylaşan İGSAŞ Pazarlama ve Satış Direktörü Ercan Karasu, ‘’ Dünyada doğal kaynakların azalmasıyla birlikte günümüzde sürdürülebilir tarım büyük bir önem taşıyor. Sürdürülebilirlik tarımda doğal hayata saygılı, çevreye duyarlı çalışmalar önceliklendirmek gerekiyor. “Tarladan Sofraya” adını verdiğimiz sosyal sorumluluk projemizle İGSAŞ’ın bu konudaki doğru uygulamaları çitçilere aktarmayı kendimize misyon edindik. Bu kapsamda Türkiye’de belirlediğimiz tüm köylere ve 550 sahada faaliyetini sürdüren bayilerimizi ziyaretler gerçekleştirdik. Bu köylerde öğretim üyelerinin de desteğini alarak çiftçilerimizle ‘Köy toplantıları’ organize ettik. Türkiye’de tarım ilkelerini belirleyen bir şirket olmak ve bu konuda doğru uygulamaları çitçilerimizle buluşturmak, bu konudaki farkındalığı artırmayı hedefliyoruz.’’ şeklinde ifade ediyor.

Karasu sözlerini şu şekilde sürdürüyor; Bu yıl tarım sektöründeki profesyonelleri bir araya getiren Adana Tarım Fuarında ise, en özel ürünlerimizi ziyaretçilerimizin ilgisine sunarken bir yandan da ürün çeşitliliğini ve verimliliği artıran inovatif çalışmalarımızı da paylaşıyor olacağız.”