BİZDEN HABERLERİLK SİZ BİLİN...
Başkan'dan İGSAŞ'a Övgü
28.03.2017 Kocaeli Gazetesi

Başkan'dan İGSAŞ'a Övgü

Körfez ilçedeki temasları sırasında İGSAŞ Fabrikası’na da uğrayan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Yurt dışına bağımlı kalmamak için hammadde üretimi yapan bu tür fabrikaların önemi çok büyük” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Körfez ilçesindeki referandum ziyaretleri kapsamında İGSAŞ Fabrikası’nı da ziyaret etti. Fabrika çalışanları ile bir araya gelen Başkan Karaosmanoğlu’nu fabrika sahibi Fehmi Yıldız karşıladı. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ve AKP’lilerin de eşlik ettiği ziyaret sırasında Başkan Karaosmanoğlu, öğle yemeğini işçilerle birlikte yedi.

“300’DEN FAZLA KİŞİ ÇALIŞIYOR”

İGSAŞ’ın üretim durumu ve genel işleyişi hakkında fabrika yetkililerinden bilgiler alan Karaosmanoğlu, İGSAŞ’ın tarımda kullanılmak üzere gübre başta olmak üzere savunma sanayisinin ihtiyaçlarına dönük olarak da ham madde üretimi yaptığını dile getirdi. Kurumda 300’den fazla kişinin çalıştığını dile getiren Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, “Bu tür fabrikalarda üretim olmayınca döviz kaynağımız yurt dışına çıkıyor” dedi.

“ÜLKEYE KATKI SUNUYORUZ”

Yurt dışına bağımlı kalmamak için üretim yapan fabrikaların önemine vurgu yapan Karaosmanoğlu, “Sanayicimizin her zaman yanındayız. Burada amonyak üretiminden sonra tarımsal alanda kullanılan gübre ve stratejik ürünlerin hammaddeleri üretiliyor” dedi. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran sanayicilere destek olduklarını belirtirken, fabrika sahibi Fehmi Yıldız ise, “Türk tarımına hizmet veriyoruz. Stratejik ürünler de üreterek ülkemize büyük katkı sunuyoruz” dedi. Ziyaret hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.